Sahev Logo

BURSLAR

Şahinkaya Vakfı olarak ülkemizin geleceği olan evlatlarımızın potansiyellerini gerçekleştirebilmeleri için kendi başarı hikayelerini yazma yolculuğunda çocuklarımızın yanındayız. Bilimin ışığında ülkemizi ve dünyamızı daha iyi bir yer haline getirme yolunda burslarımızla evlatlarımızın yolculuğunda birlikteyiz.

1) Şahinkaya Kardeşlik Bursu

Geleceğe umutla çıktığımız bu yolda dostlukla, sevgiyle kol kola yürüdüğümüz yol arkadaşlarımız var. Başarıya ve mutluluğa giden yolların birlikte arşınlandığında değerli olduğuna inanıyoruz. Ve şehrimizde bizimle aynı amaç doğrultusunda yürüyen, destek elimizin hep omuzlarında olduğu 12. sınıf öğrencilerine burs desteği veriyoruz.

2) Nebahat Şahinkaya Bursu

Ömrünü eğitimciliğe adayan, kendisi gibi köylerde büyüyen binlerce çocuğa umut ışığı olan, aydınlık yollar açan, bugünün başarılı ve dürüst insanlarını yetiştiren Şahinkaya Vakfı’nın Kurucularından Nebahat Şahinkaya adına köylerde yetişen kız çocuklarımıza verilen bursumuzdur. Ailesi köylerde zorlu yaşam koşullarında yaşayan, üniversitede azimle okuyan kız öğrencilerimizin gelecekleri için yanındayız.

3) Rasim Şahinkaya Bursu

Yaşamı köylerde, şehirlerde çocukların hayatlarına dokunarak, içlerindeki cevheri ortaya çıkartarak, adanmış bir eğitimcilikle geçen Şahinkaya Vakfı Yönetim Kurulu Başkanımız Rasim Şahinkaya adına verilen bursumuzdur. Kendisi gibi küçük yaşlarda annesini veya babasını kaybetmiş, geleceklerini kendi emekleriyle inşa etmeye çalışan üniversite öğrencilerine verilen burs ile ailemizi sevgiyle genişletmekteyiz.

4) Nurhan Şahinkaya Bilim Bursu

Şahinkaya Vakfı Kurucularından, yazar ve Uzm. Dr. Nurhan Şahinkaya adına verilen bilim bursu ile üniversitelerin tıp fakültelerinde okuyan üstün yetenekli öğrencilere destek sağlanmaktadır.

5) Ali Serhan Şahinkaya Başarı Bursu

Özel derslerle başlayıp dershanecilik ve eğitim kurumuyla bir efsane yaratan, binlerce evladın hayatını değiştiren, öğrencilerinin ülkemizin en iyi üniversitelerine ve fakültelerine girmeleri için kendini eğitimciliğe adayan Yönetim Kurulu Üyemiz Ali Serhan Şahinkaya adına verilen burs ile kendi okulu olan ODTÜ’de Ekonomi İşletme, Uluslararası İlişkiler, Elektrik-Elektronik, Endüstri ve Makine Mühendisliğinde okuyan başarılı öğrencilere burs verilmektedir.

6) Oğuzhan Şahinkaya Başarı Bursu

Eğitime yenilikçi bir vizyon getiren, bugün ülkenin dört bir köşesine yayılan, en prestijli unvanlara sahip binlerce öğrenci ile güçlü bir network oluşturan Vakfın Kurucularından Oğuzhan Şahinkaya adına verilen burs ile kendi okulu olan Boğaziçi Üniversitesi’nde Ekonomi İşletme, Uluslararası İlişkiler, Elektrik-Elektronik, Endüstri ve Makine Mühendisliği bölümlerinde okuyan başarılı öğrencilere burs verilmektedir.

Başvuru Koşulları:

Şahinkaya Vakfı, başarılı ve maddi desteğe ihtiyaç duyan üniversite öğrencilerine geri ödemesiz olarak burs vermektedir.

Burslar lisans eğitimi gören T.C. uyruklu öğrencilere Ekim ve Haziran aylarında olmak üzere 9 ay boyunca verilecektir.

Öğrencilerin burs başvurusu yapabilmesi için 2021 Yükseköğretim Kurumları Sınavından (YKS) en az aşağıdaki puanları almış olması gerekmektedir.

Eşit ağırlık puanı: 430
Sayısal puan: 475
Sözel Puanı: 410
Dil Puanı: 445

Şahinkaya Vakfı Kardeşlik Bursu başvurusu 1 Haziran 2021, diğer başarı bursları için başvurular ise 30 Eylül 2021 tarihine kadar yapılabilecektir. Başvurular Burs Komitesi tarafından değerlendirilip son başvuru tarihinden 15 gün sonra web sitesinden duyurusu yapılacaktır.

Burs Devam Koşulları:

Öğrencinin sınıf tekrarı yapmıyor olması, fiilen öğrenciliğinin devam ediyor olması, yıl sonu başarı puanının 4,00 üzerinden 2,00’nin üstünde olması ve disiplin cezası almamış olması gerekmektedir.